انتخاب برگه
لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

حدوداً چند ماهی که از زایمان می گذرد، مادر به روال عادی و زندگی روزمره خود باز می گردد. شاید قصد داشته باشد که درمان با لیزر موهای زائد را از سر بگیرد و این سوال برای فرد مطرح شود که آیا لیزر موهای زائد در دوران شیردهی بی خطر است؟ آیا لیزر بر نوزاد تاثیر منفی می گذارد؟ و سوالاتی از این دست ذهن فرد را مشغول می کند. ما در این مقاله قصد داریم در این باره صحبت کنیم.

خوشبختانه هیچ گواهی مبنی بر تاثیر منفی لیزر موهای زائد در دوران شیردهی و خطر آن برای مادر و نوزاد وجود ندارد. با این حال بسیاری از مراکز لیزر از انجام لیزر برای زنان در دوران شیردهی امتناع می کنند و نیاز است که گواهی پزشک مبنی بر این کار صادر شود. خب سوالی که مطرح می شود این است که چرا لیزر در برخی مراکز برای زنان شیرده انجام نمی شود؟ برای پاسخ به این سوال باید به توضیحات زیر بپردازیم.

لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

لیزر موهای زائد در دوران شیردهی

فرایند لیزر موهای زائد به چه صورت است؟

لیزر موهای زائد با فرایند فتوترمولیز انتخابی کار می کند. این فرایند به این معناست که اشعه های لیزر به صورت انتخابی فولیکول های مو بر روی پوست را تخریب می کنند. این مورد می تواند کمی ناراحت کننده باشد و همانند آفتاب سوختگی درد خفیفی بر روی سطح پوست ایجاد کند. ولی هیچ خطری برای نوزاد ندارد. همان طور که برای رفتن به ساحل نیازی به گواهی از پزشک نیست برای انجام لیزر هم قاعدتاً نباید نیازی به گواهی باشد.

آیا شیردهی مانعی برای لیزر موهای زائد است؟

برخی آنتی بیوتیک ها و داروها حساسیت پوست به اشعه آفتاب، لیزر، تغییر رنگدانه های پوست، برنز شدن پوست و برخی بیماری های پوستی را بالا می برند. برای مثال آفتاب سوختگی می تواند احتمال بروز تاول و تغییر در رنگ پیگمنت های پوست را افزایش دهد. ولی در بسیاری از منابع تخصصی و علمی در این حوزه تحقیق شده است و شیردهی به عنوان مانعی برای لیزر مطرح نشده است.

آیا تحقیقاتی در زمینه لیزر موهای زائد در دوران شیردهی انجام گرفته است؟

خیر. هیچ تحقیقی در در این زمینه انجام نگرفته است. البته دلیلی هم برای انجام این تحقیقات وجود ندارد زیرا تا کنون موردی در این زمینه گزارش نشده است که متخصصان را به انجام اینگونه تحقیق وا دارد.

شرکت تجهیزات پزشکی مهرآشکار گستر تأمین کننده و وارد کننده دستگاه های لیزر موهای زائد، جوانسازی پوست و زیبایی زنان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های 88961814 – 88955154 تماس بگیرید و یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

لیزر موهای زائد در دوران بارداری

در دوران بارداری به دلیل تغییر هورمون ها احتمال افزایش رنگدانه های پوستی یا ملاسما وجود دارد. انجام لیزر موهای زائد در دوران بارداری نه تنها می تواند تاثیری ناخوشایند داشته باشد، بلکه می تواند جای زخم هایی را بر جای بگذارد.

در برخی موارد نادر در بارداری به دلیل تغییر سطح هورمون ها، موهایی که تحت درمان با لیزر قرار گرفته اند می توانند دوباره رشد کنند.

یکی از نگرانی هایی که وجود دارد در مورد مواد بی حسی موضعی است. در برخی موارد امکان دارد بدن مادر و یا جنین به مواد بی حسی واکنش نامناسب نشان می دهد.

نتیجه گیری

هیچ شواهدی مبنی بر تاثیر منفی لیزر موهای زائد در دوران شیردهی وجود ندارد.
منبع : http://mariebiancuzzo.com/2019/02/26/can-you-have-laser-hair-removal-while-breastfeeding/

مطالب مرتبط

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت در دوران جوانی ، پوست صورت ما معمولاً صاف و سفت است. با افزایش سن ، اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب ، گرانش زمین و استرس و ... در چهره ما نشان داده می شود. از بین رفتن کلاژن و الاستین باعث خشک شدن ، نازک تر شدن و کاهش قابلیت کشش در پوست می...

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت بی اختیاری ادرار یکی از مشکلات شایع زنان است. روش های درمانی مختلفی برای این عارضه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به روش درمانی با لیزر ژولیت اشاره ای داشته باشیم. امروزه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر باعث نیاز کم تر به جراحی...

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS با بالا رفتن سن و سال شاهد شل شدن بافت های صورت می شویم که با روش های مختلف درمانی مانند جراحی لیفت صورت، لیفت ابرو و لیفت گردن می توان به بهبود ظاهر کمک کرد. استفاده از نخ های لیفت APTOS که دارای خار های زاویه دار در یک سمت با لبه های تیز است،...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

fa_IRفارسی