انتخاب برگه
برداشتن خال با دستگاه Radio Pulse 100

برداشتن خال با دستگاه Radio Pulse 100

جراحی با فرکانس رادیویی استفاده از امواج رادیویی با فرکانس بالا به بافت برای برش، انعقاد یا تخریب بافت است. این روشی موثر برای برداشتن خال های برجسته و سایر ضایعات پوستی با حداقل جای زخم است.

 

ضایعات و توده های پوستی مناسب برای برداشتن خال با فرکانس رادیویی

بیشتر خال‌ها، برچسب‌ها و پلاک‌های پوستی برجسته را می‌توان با کمترین جای زخم با استفاده از جراحی فرکانس رادیویی از بین برد. فناوری رادیوسرجری امکان تراشیدن دقیق ضایعات برجسته را فراهم می‌کند که معمولاً جای زخم کمتری نسبت به سایر روش‌های برداشتن خال (از جمله جراحی پلاستیک) برای برداشتن خال‌های برجسته و سایر ضایعات پوستی ایجاد می‌کند. ضایعات برجسته مناسب عبارتند از:

 • خال های پوستی برجسته
 • کراتوز سبورئیک (نوعی تومور پوستی خوش خیم)
 • پاپول های فیبری (جوش کوچک و برجسته)
 • آنژیوم (برجستگی های گنبدی شکل قرمز روشن)
 • برچسب های پوستی (توده‌های پوستی خوش خیم گوشتی رنگ)
 • هیپرپلازی سبابه (بزگ شدن غدد تولید چربی)

جراحی با فرکانس رادیویی برای خال ها و سایر توده های پوستی در هر نقطه از بدن مناسب است، به ویژه در صورت، جایی که نتیجه زیبایی با اسکار کم اهمیت بیشتری دارد. برای درمان زگیل یا در مواردی که ضایعه برآمده نباشد مانند خال های رنگدانه صاف یا مشکوک به ملانوم مناسب نیست.

 

برداشتن خال

 

جراحی فرکانس رادیویی چیست؟

جراحی فرکانس رادیویی که RF یا رادیوسرجری نیز نامیده می شود، اعمال جریان الکتریکی با فرکانس فوق العاده بالا (امواج رادیویی) به پوست است. امواج رادیویی توسط دستگاهی به نام Elman Surgitron تولید می شود و با استفاده از یک الکترود به شکل خاص روی پوست اعمال می شود. شکل بسته به روشی که انجام می شود انتخاب می شود.

امواج رادیویی باعث ارتعاش مولکول‌های آب در سلول‌ها می‌شود که گرما تولید می‌کند و آب به بخار تبدیل می‌شود. این باعث بریدگی یا انعقاد (لخته شدن) سلول های پوست و رگ های خونی می شود. در روش رادیوسرجری، خال یا ضایعه پوستی عبارتند از:

 • به صورت فیزیکی با استفاده از حرکت اصلاح و/یا برداشته می شود
 • در اثر حرارت از بین می رود (فرآیندی که به عنوان فرسایش شناخته می شود).

 

بیشتر بخوانید: جدیدترین روش لاغری با دستگاه مولتی پاور MultiPower MC1

 

مزایای رادیوسرجری

رادیوسرجری به چند دلیل بهتر از سایر روش‌ها برای برداشتن خال‌های برجسته و کم‌اسکار است.

 • کنترل عالی در تراشیدن دقیق ضایعات پوستی
 • جای زخم کمتر نسبت به روش های دیگر به دلیل انتقال کمتر گرما/سوختن بافت های اطراف
 • درد و تورم کمتر، بهبودی سریع تر
 • خونریزی کمتر حین و بعد از عمل

 

برداشتن خال به روش RF

 

 

مشاوره برداشتن خال

معاینه پزشکی

قبل از برداشتن خال یا سایر توده های پوستی، پزشک باید از مناسب بودن برداشتن زیبایی اطمینان حاصل کند. این مشاوره به طور معمول فقط چند دقیقه طول می کشد. پزشک با استفاده از درموسکوپ خال یا توده شما را معاینه می کند. این یک ابزار تصویربرداری از پوست است که خال یا توده را با نور پلاریزه بزرگ‌نمایی و روشن می‌کند و به پزشک اجازه می‌دهد تا ساختارهای کوچک را تشخیص داده و آن را تشخیص دهد و تصمیم بگیرد که آیا برداشتن زیبایی مناسب است یا خیر.

 

 

عکاسی

از خال یا نقطه شما عکس گرفته می‌شود و عکس در MoleScope، یک پرونده پزشکی که بین شما و پزشکتان به اشتراک گذاشته می‌شود، ذخیره می‌شود. اگر بیوپسی انجام دهید، می‌توانید عکس‌های خال، نتایج پاتولوژی و اطلاعاتی در مورد نحوه مدیریت زخم خود را پس از انجام این عمل مشاهده کنید. می‌توانید اپلیکیشن MoleScope را دانلود کنید تا بعد از عمل، عکس‌های خود را بگیرید تا ظاهرتان را قبل و بعد از برداشتن خال مقایسه کنید.

 

 

روش جراحی

این روش زمانی انجام می شود که روی تخت دراز کشیده اید. اگر خال برداشته شده در نزدیکی چشمان شما قرار دارد، ممکن است مقداری بالشتک روی آن قرار دهیم.

پزشک معمولاً مقدار کمی بی حسی موضعی را به پوست اطراف خال شما تزریق می کند. این حالت برای چند ثانیه نیش می زند و سپس برای چندین ساعت پوست را بی حس می کند. هنگامی که بی حس کننده موضعی اثر می کند، نباید هیچ گونه درد یا سوزشی را احساس کنید. برای ضایعات پوستی بسیار کوچک مانند برخی از آنژیوم ها، بی حسی موضعی ممکن است ضروری نباشد زیرا این روش بسیار سریع است.

پزشک ممکن است از خال یا توده شما یک روش بیوپسی انجام دهد. این به معنای برداشتن قسمت بالایی با تراشیدن آن است. بافت تراشیده شده از خال شما به آزمایشگاه فرستاده می شود تا توسط آسیب شناس پوست به صورت میکروسکوپی بررسی شود تا تشخیص را تایید کند. نتایج پاتولوژی معمولاً 3-4 روز پس از انجام عمل در دسترس است. اگر لکه به عنوان سرطان پوست تشخیص داده شود، پس از برداشتن زیبایی به درمان بیشتری نیاز خواهد بود.

پس از تراشیدن قسمت بالای لکه، پایه با استفاده از فرکانس رادیویی درمان می شود که به آرامی بافت باقی مانده را از بین می برد. از آنجایی که این فرآیند گرما ایجاد می کند، ممکن است بتوانید دود را از بافت بخار شده استشمام کنید. برای به حداقل رساندن بو، یک فن اگزوز بر روی ناحیه عمل قرار داده می شود.درمان خال معمولاً در عرض چند دقیقه کامل می شود. باتوجه به محل، زخم شما با یک فیلم پلاستیکی، یک چسب نواری کوچک یا یک پانسمان فیلم اسپری پانسمان می شود.

 

مراقبت های بعد از برداشتن خال با دستگاه

مراقبت های بعد از برداشتن خال

اگر پانسمان یا چسب زخم روی زخم وجود دارد، آن را به مدت 2 تا 3 روز در محل قرار دهید. زخم را در این مدت خشک نگه دارید. پس از 2 تا 3 روز پانسمان را بردارید. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن پس از عمل، نباید اجازه داد که زخم خشک شود و یا پوسته پوسته ایجاد شود. ما توصیه می کنیم ژل سیلیکون اپیسین را روزانه تا 3 ماه روی زخم قرار دهید.

 

جای زخم

در بیشتر موارد، جای زخم بسیار کم است و شامل تغییر جزئی در رنگ پوست در محل خال می شود. اسکار در افرادی که عوامل خطرزای زیر را دارند بیشتر است:

 • سن کم (کمتر از 30 سال)
 • پوست تیره (نوع پوست فیتزپاتریک IV، V، VI). این نوع پوست معمولا در افراد آسیایی، هندی و آفریقایی تبار دیده می شود.
 • سابقه اسکار بیش از حد رشد کرده یا تغییر رنگ داده است

 

برداشتن خال با دستگاه

100 Radio Pulse سـاخت شـرکت Medici Medical ايتاليـا، دسـتگاهی کاربـردي و مـورد نيـاز اکثـر تخصص هـاي پزشـکي همچـون درماتولـوژي، گاینوکولـوژي، جراحـي پلاستیک ، جراحـي عمومـي و گـوش و حلـق و بينـي اسـت.

100 Radio Pulse از طریـق امـواج Radio Frequency  انجـام جراحـي کوچـک و بـزرگ را بـه سـادگي امـکان پذيـرمي ســازد. ايـن دسـتگاه بـا Super Pulse Mode بـه پزشـک ايـن امـکان را مي دهـد تـا برش هـاي بسـيار ظريفـي را بـدون باقـي گذاشــتن اثــری از اســکار انجــام دهــد و در نتيجــه درمــان فــوق العــاده اي را نســبت بــه ســاير دســتگاه هاي مشــابه فراهــم آورد.

 

مزایای دستگاه Radio Pulse 100

 

 

کاربرد درمانی Radio Pulse 100

 • برداشت انواع خال و ضايعات خوش خيم سطحي پوست
 • برداشت زگيل
 • برش هاي ظريف جراحي
 • بلفارو پلاستي
 • ضايعات عروقي

 

بیشتر بخوانید: پاک کردن تاتو با لیزر

 

 

ویژگی ها و مزایا

 • داراي Super Pulse Mode براي عمل هاي ظريف و بدون اسکار
 • داراي مدهاي Super pulse / Continuous / Repeat pulse/ Single Pulse
 • داراي عملکرد انتخابي 1 Coag 2/  Coag 1  /  Cut 2 /  Cut و قابليت ترکيب آنها براساس نياز پزشک
 • داراي هندپيس Bipolar و انواع هندپيس هاي Monopolar
 • دستگاهي قدرتمند با طول عمر بالا

مطالب مرتبط

لیزر موهای زائد مردان با MeDioStar Monolith Alex

لیزر موهای زائد مردان با MeDioStar Monolith Alex

برای بسیاری از مردان موهای ناخواسته بدن آزاردهنده است. بسیاری از مردان گزارش می دهند که هنگام رفتن به شنا یا تعطیلات خانوادگی نسبت به موهای زائد در بعضی نواحی احساس خودآگاهی دارند. اما تلاش برای از بین بردن موهای ناخواسته با اصلاح یا اپیلاسیون به سادگی یک رویکرد عملی...

درمان اسکار با دستگاه لیزر MCL31 Dermablate

درمان اسکار با دستگاه لیزر MCL31 Dermablate

اسکارها از یک پاسخ آشفته ترمیم زخم ایجاد می شوند که بافت فیبروتیک را به دلیل تشکیل نامنظم کلاژن پشت سر می گذارند. انواع مختلفی از اسکار وجود دارد که شامل اسکار آتروفیک، هیپرتروفیک، انقباضی و کلوئید می شود. درمان‌های موجود برای اصلاح اسکار بستگی به نوع اسکار دارد و از...

پوستی شاداب و درخشان با خرید دستگاه های آنالیز پوست

پوستی شاداب و درخشان با خرید دستگاه های آنالیز پوست

با پیشرفت فناوری هر روز، تعجبی ندارد که حوزه پزشکی وارد عمل شود. حوزه سلامت در زمینه درمان و تشخیص بیماری‌های مختلف در سراسر بدن پیشرفت‌های زیادی داشته است. یکی از راه‌هایی که می‌توانیم به بیماران خود کمک کنیم، استفاده از دستگاه‌ های آنالیز پوست است. بسیاری درک نمی...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی