درمان-لیکن-اسکلروزیس

درمان لیکن اسکلروزیس

درمان لیکن اسکلروزیس

لیکن اسکلروزیس (Lichen sclerosus ) عارضه پوستی است، که پوست ناحیه واژن را نیز درگیر می کند و به صورت لکه های سفید رنگ ظاهر می شود.در گذشته، لیزر CO2 شیوه ای بود که جهت درمان لیکن اسکلروزیس استفاده می شد. اما به دلیل احتمال بازگشت این ضایعه، دوره نقاهت طولانی و عوارض احتمالی، استفاده از این روش برای تمامی افراد امکان پذیر نبود.

علائم لیکن اسکلروزیس

جهت تشخیص قطعی، بیوپسی از بافت واژن گرفته می شود. ضخیم شدن پوست واژن، و یا هر گونه تغییر در حالت ارتجاعی و الاستیسیته در این ناحیه، از جمله علائم لیکن اسکلروزیس می باشد.

درمان لیکن اسکلروزیس واژن با لیزر اربیوم یگ

نسل جدیدی از لیزر به نام لیزر اربیوم یگ  (Er: YAG، با طول موج 2940 µm) وارد بازار شده است. یکی از تفاوت های عمده این دو لیزر، در قدرت اثری است که دارند. قدرت لیزر CO2 در حدود 50 کیلو وات است، در حالی که، لیزر در حدود 200 کیلو وات قدرت و انرژی دارد. در نتیجه، در لیزر CO2 برای رسیدن به عمق بافت، پالس های Er:YAG انرژی بیشتری نیاز می باشد.

نحوه انجام لیزر اربیوم یگ

استفاده از لیزر Er: YAG و تزریق همزمان PRP، که به صورت سرپایی انجام می شود، یکی از روش های موثر در درمان لیکن اسکلروزیس می باشد.

مراقبت های بعد از درمان درمان لیکن اسکلروزیس با لیزر

  • بعد از درمان، جهت رفع عوارض ناشی از این ضایعه، از محلول کلر هگزیدین استفاده می شود.
  • از افراد خواسته می شود به مدت 72 ساعت از برقراری رابطه جنسی خودداری کنند.
  • جهت پیشگیری از بروز عفونت، داروهای ضد میکروبی و موضعی به فرد داده می شود.
  • در صورتی که فرد سابقه ابتلا به هرپس تناسلی داشته باشد، مصرف آسیکلوویر 3 روز قبل و بعد از درمان، تجویز می شود.
  • بعد از درمان، فرد همان روز قادر به انجام کارها و فعالیت های خود می باشد.
استفاده از لیزر Er: YAG و تزریق همزمان PRP، که به صورت سرپایی انجام می شود، یکی از روش های موثر در درمان لیکن اسکلروزیس می باشد.شرکت مهرآشکار وارد کننده دستگاههای لیزر مجهز و به روز می باشد . برای کسب اطلاعات بیشتربا شماره های 88961814 – 88955154 تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض درمان لیکن اسکلروزیس بالیزر اربیوم یگ

این شیوه درمانی فاقد هر گونه عوارض جانبی و یا واکنش های التهابی است. بیمار در حین درمان، متوجه درد و ناراحتی نخواهد شد. بیمار یک ماه بعد از تکمیل اولین دوره درمان، می باید جهت ویزیت مجدد حضور پیدا کند.

درمان لیکن اسکلروزیس، با استفاده از لیزر Er:YAG و تزریق PRP، یکی از موثرترین و ایمن ترین روش ها، با کمترین میزان تهاجم و بالاترین قدرت اثر می باشد.

نتایج درمان لیکن اسکلروزیس بالیزر اربیوم یگ

تنها با گذشت یک هفته از اولین جلسه درمان، بیمار شاهد تغییرات این شیوه درمانی می باشد. میزان خارش تا حد زیادی کاهش می یابد و حساسیت لابیاها نیز بیشتر خواهد شد. این نکته را در نظر داشته باشید که طول دوره درمان بایستی کامل شود. بعد از گذشت 6 ماه، نتایج کاملا مشخص خواهد بود.

مطالب مرتبط

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت در دوران جوانی ، پوست صورت ما معمولاً صاف و سفت است. با افزایش سن ، اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب ، گرانش زمین و استرس و ... در چهره ما نشان داده می شود. از بین رفتن کلاژن و الاستین باعث خشک شدن ، نازک تر شدن و کاهش قابلیت کشش در پوست می...

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت بی اختیاری ادرار یکی از مشکلات شایع زنان است. روش های درمانی مختلفی برای این عارضه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به روش درمانی با لیزر ژولیت اشاره ای داشته باشیم. امروزه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر باعث نیاز کم تر به جراحی...

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS با بالا رفتن سن و سال شاهد شل شدن بافت های صورت می شویم که با روش های مختلف درمانی مانند جراحی لیفت صورت، لیفت ابرو و لیفت گردن می توان به بهبود ظاهر کمک کرد. استفاده از نخ های لیفت APTOS که دارای خار های زاویه دار در یک سمت با لبه های تیز است،...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + پانزده =

fa_IRفارسی