انتخاب برگه
معرفی لیزر زنان در کنگره زنان و مامایی22

معرفی لیزر زنان در کنگره زنان و مامایی

معرفی لیزر زنان در کنگره زنان و مامایی

دکتر Evgini Leshunov از آلمان در یکی از سخنرانان کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران می گوید : برخی از بیماران از مشکلات بسیاری مانند آتروفی، بی اختیاری ادرار، نکوریا، دیسپانوریا و کاهش کیفیت لذت جنسی و … رنج می برند. این بیماران از شما درخواست کمک دارند. انکولوژیست ها با درمان هورمونی و حتی درمان موضعی با هورمون موافق نیستند. این تصمیم مربوط به انکولوژیست ها بوده و دلایل مخصوصی را دارند. به این ترتیب گزینه های درمانی به سمت درمان با لیزر سوق پیدا کرده است. بنابراین باید این موارد و مشکلات را بدانیم. باید بدانید که در سرتاسر دنیا علم پزشکی در زمینه زیبایی ناحیه تناسلی زنان با سرعت رو به پیشرفت است. تکنولوژی لیزر ساخت اروپا در زمینه زیبایی زنان در اروپا و آمریکا و دیگر کشور ها وجود دارد و هر روزه بیماران بسیاری برای انجام اینگونه روش های درمانی به ما مراجعه می کنند. ولی امروزه ما باید بر نتایج عملکردی تمرکز کنیم. همچنین از بیماران درباره کیفیت زندگی شان پرسش هایی کرده و ببینیم که با کمک از این تکنولوژی چگونه می توانیم به بیماران کمک کنیم.

 

با لیزر ژولیت می توانیم از دسته ( هندپیس ) یکبار مصرف برای بیماران استفاده کنیم. البته دستگاه دارای هندپیس دائمی و قابل استریل هم می باشد که بسیار به صرفه تر می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتربا شرکت تجهیزات پزشکی مهرآشکار گستر با شماره های 88961814 – 88955154 تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

 

 نحوه کارکرد لیزر ژولیت

حال می خواهیم درباره ی چگونگی کارکرد دستگاه و فیزیک دستگاه و قابلیت های ژولیت برای بافت واژن صحبت کنیم. می خواهیم که بیشتر با روند این دستگاه ژولیت و قابلیت لیزر Er:yag ساخت شرکت اسکلپیون آلمان آشنا شویم. تا به حال شش نسل از لیزر Er:yag در شرکت اسکلپیون تولید شده و اگر در اروپا از شخصی درباره ی لیزر Er:yag سوال کنید، به احتمال خیلی بالایی تجربه خود را از این دستگاه لیزر با شما در میان می گذارند. به این دلیل که در آلمان و اروپا این دستگاه استاندارد بسیار بالایی در زمینه درماتولوژی دارد. آنها بر این باورند که این استاندارد برای زیبایی ناحیه تناسلی زنان بسیار عالی است. تکنولوژی و روش کار این دستگاه نسبتاً ساده می باشد و از آنجا که ما در این کنگره همگی پزشک هستیم و همه با روند کار اینگونه دستگاه ها نسبتاً آشنایی داریم، ولی بهتر است که روند کار را مشاهده کنیم.

آموزش استفاده از لیزر ژولیت

با لیزر ژولیت می توانیم از دسته ( هندپیس ) یکبار مصرف برای بیماران استفاده کنیم. البته دستگاه دارای هندپیس دائمی و قابل استریل هم می باشد که بسیار به صرفه تر می باشد. ولی امروزه ترجیح بر استفاده از هندپیس یک بار مصرف برای بیماران می باشد. ناحیه واژن باید تمیز بوده و کاملاً خشک باشد. به این دلیل که اشعه لیزر به صورت صد درصد توسط  آب جذب می شود و تاثیر خود را از دست می دهد. پس نیاز است تمام آب را از واژن خارج کنید و محل را خشک کرده و و هندپیس دستگاه را داخل واژن نمایید.

می توانید هندپیس را تا دهانه رحم وارد کنید و روند درمان را انجام دهید. کل زمان مورد نیاز برای این روش 10 تا 15 دقیقه می باشد. این روش تقریباً ساده بوده و با انجام آن بر روی دو تا سه بیمار، شما به یک حرفه ای در این زمینه تبدیل می شوید. به سادگی هندپیس را در داخل واژن به صورت 360 درجه چرخانده و آنرا خارج می کنید. سپس هندپیس را جدا می کنید. به این روش ابلیشن یا لایه برداری می گویند. برای درمان عمیق تر می توان به لایه های عمیق تر بافت ناحیه، نفوذ کرده که دارای فیبر های کلاژن و الاستین بیشتری می باشند. این فیبر های کلاژن کمک زیادی به انقباض واژن می کنند.

 

بیشتر بخوانید: درمان شلی واژن با لیزر

 

این درمان به عناوین مختلفی صورت می گیرد و دیواره داخلی واژن را ترمیم می کند. برای گزینه بعدی درمان می توان از گزینه ی گرما دهی به دیواره واژن استفاده کرد. این روش درمانی بسیار حرفه ای بوده و رگ های خونی و پایانه های عصبی را درگیر می کند. این روش درمانی برای آتروفی بسیار موثر می باشد. استفاده دوباره از هندپیس یکبار مصرف امکان پذیر نیست. ولی از هندپیس های دائمی قابل استریل، می توانید برای مدت طولانی استفاده کنید. من هندپیس همانند این را دارم که به مدت 4 سال است از آن استفاده می کنم. خب تاکنون شما دریافتید که این روش به چه صورت انجام می گردد. لیزر ژولیت گزینه ی خاصی می باشد چون این دستگاه تنها دستگاه Er:yag است که از تکنولوژی خنک کننده استفاده می کند. بدین معنا که این دستگاه بیش از حد داغ نمی شود و با استفاده از این دستگاه هیچ آسیب و اسکاری ایجاد نمی گردد. و باید بدانید که بین ابلیشن و تروما یا آسیب تفاوت وجود دارد.

مطالعات بسیاری در سراسر جهان مانند چین و آسیا ، آمریکا و اروپا … انجام گرفته است. بنابر نتیجه ی بسیاری از این مطالعات، که در زمینه دستگاه ها صورت گرفته، لیزر ژولیت در حال حاضر در 50 کشور جهان از جمله ایران استفاده می گردد. باید در رابطه با عوارض برخی از دستگاه های لیزر اطلاعات خود را بالا ببرید. این مورد بسیار جدی می باشد. بسیاری از پزشکان می توانند این روش های درمانی را انجام دهند ولی در ابتدا بیمار باید برای روند درمانی آماده شود و پرونده پزشکی بیمار و سابقه سرطان و سابقه ژنتیکی بیمار بررسی می گردد. برای مثال در صورتی که فرد مبتلا به بیماری خاصی باشد، نیاز است تا در ابتدا بیماری درمان شود و سپس از لیزر برای تنگ کردن واژن استفاده شود.

عوارض لیزر ژولیت

در صورت استفاده از لیزر خطرات و عوارض مختلفی وجود دارد. این عوارض ها تنها مربوط به این دستگاه لیزر نبوده بلکه در کل، استفاده از لیزر در داخل واژن می تواند این عوارض را در پی داشته باشد. باید بدانید که این عوارض می توانند ناگهانی خود را نشان دهند و یا ریسک های بلند مدتی داشته باشد. همچنین بر عملکرد جنسی می توانند تاثیر گذار باشند و یا عوارض روانی داشته باشند. تا کنون بر اساس تجربه من یکی از بزرگترین مشکلات درمان با لیزر، توقع یک معجزه می باشد.  توقع این معجره چه از سوی پزشک و چه بیمار می تواند مشکل ساز شود. این مشکل شاید در نتیجه بازاریابی اغراق آمیز باشد. بیماران بر این باوند که با انجام این لیزر می توان واژن را منقبض کرد. با استفاده از این لیزر می توان تنگ کردن واژن را انجام داد.

تنگ کردن واژن عمق و خاصیت کششی واژن را بهبود می بخشد. لیزر تاثیری بر ماهیچه های واژن ندارد. بنابراین نمی توان واژن را منقبض کرد. این مورد را باید به بیماران خود توضیح دهید. به دلیل بازاریابی غلط، بسیاری از بیماران بر این عقیده اند که با این دستگاه می توان هر کاری انجام داد. یکی از پیچیدگی هایی که در این بازار وجود دارد، دستگاه های لیزر متنوع می باشد که بیشتر این پیچیدگی ها مربوط به لیزر CO2 می باشد. نیاز است تا مشکلات این نوع لیزر بیان شود و تفاوت لیزر Er:yag و لیزر  2CO بیان گردد. این مورد را بدانید که تمام انواع دستگاه های لیزر مشکلاتی دارند ولی پیدا کردن این مشکلات برای لیزر CO2 راحت تر است. و در حقیقت وارد شدن دستگاه های بی کیفیت به بازار این مشکلات را به وجود آورده است.

این ویدیو ( اشاره به ویدئوی پخش شده در سمینار) مربوط به توضیح در رابطه با نحوه استفاده از دستگاه لیزر CO2می باشد که توسط یک شرکت تولید کننده لیزر CO2 تهیه شده است. آنها هندپیس دستگاه را وارد واژن می کنند و روند درمانی را انجام می دهند. درست بعد از انجام پروسه ی درمانی، نشان داده می شود که محدوده داخلی  واژن توسط لیزر  CO2پخته شده است. پس تصور کنید که در صورتی که هر کس این ویدئو را در یوتیوب یا دیگر منابع تماشا کند، یکی از اولین سوالاتی که برایش پیش می آید این است که آیا می خواهید لیزر CO2 را روی من انجام دهید؟؟ و دیگر هیچ بحثی باقی نمی ماند. البته که بعد از استفاده از لیزر CO2ناحیه واژن دوباره بازسازی می شود و طی چند ماه اثر سوختگی بر طرف می شود و ناحیه بهبود می یابد و شاید در برخی افراد این بهبود زودتر هم اتفاق بیفتد ولی با مشاهده این کارکرد، شما مراجعین خود را از دست خواهید داد.

در مورد سوختگی فیستولا در بیماران چطور؟

بله ممکن است مشکلاتی نظیر سوختگی فیستولا، تنگ کردن بیش از حد، زشت شدن ناحیه و ایجاد اسکار هم اتفاق بیفتد. این مشکلات بسیار مهم می باشد. ولی باید بدانیم این مشکلات مربوط به تکنولوژی نبوده و به اپراتور ارتباط دارد. ولی کار با برخی از دستگاه ها پیچیدگی خاصی نداشته و باید به دستگاه اطمینان نمود، ولی با برخی دیگر از دستگاه ها خطر ایجاد مشکل بالا می باشد. کار با دستگاه ژولیت بسیار ساده است ولی نباید از ذهن دور داشت که احتمال به وجود آمدن برخی مشکلات وجود دارد. بنابراین نیاز است تا به طور صحیح طریقه کار با دستگاه را آموزش دیده باشید تا بتوانید به بهترین نحو نتیجه بگیرید.

می خواهم برخی تعاریف را در اینجا به شما معرفی کنیم.

درمان شلی واژن با ژولیت

شلی واژن مساله بسیار مهمی می باشد. شلی واژن را با نام ریلکسیشن واژن هم می شناسیم. به این دلیل که ماهیچه های اطراف واژن شل می شوند. نمی توانید برای درمان این جنبه، به لیزر اعتماد کنید. ولی به طور قابل ملاحظه ای می توانید به بهبود خاصیت کشسانی واژن کمک کرده و لذت جنسی را افزایش دهید. واژن منقبض نمی شود شما در حقیقت احساس ناحیه را بهبود بخشیده و به نتیجه و هدف می رسید. این نکته اصلی می باشد. این نکته در بسیاری از مقالات و نوشته ها و Pub med موجود است. به هر حال این نتیجه ای است که ما در حال حاضر به دست می آوریم. بهبود ناحیه واژن و بازسازی آن کاری است که می خواهیم انجام دهیم. یکی دیگر از مشکلات زنان موضوع آتروفی واژن است که درباره آن صحبت کردیم و بزرگ ترین مشکل برای بیماران ما به حساب می آید. بهره گیری از لیزر ژولیت می تواند تاثیرات بسیار مثبتی بر روی درمان آتروفی بگذارد و این نکته ای ثابت شده است.

مطالب مرتبط

بهترین روش جوانسازی و لیفت واژن بدون جراحی

بهترین روش جوانسازی و لیفت واژن بدون جراحی

جوانسازی و لیفت واژن بدون جراحی همان طور که می دانید با افزایش سن و تعدد زایمان، واژن زنان دچار افتادگی و گشادی خواهد شد. علاوه بر این، ظاهر اندام تناسلی زنان تغییر کرده و می تواند سبب کاهش میل جنسی و حتی کاهش اعتماد به نفس آن ها شود. در چند دهه گذشته جراحی های تهاجمی...

درمان خشکی واژن با لیزر ژولیت

درمان خشکی واژن با لیزر ژولیت

درمان خشکی واژن با لیزر ژولیت خشکی واژن یکی از عوارض متداولی است که اغلب در سنین یائسگی بانوان ایجاد می شود. این بیماری معمولا مشکلاتی از جمله کاهش میلی جنسی، حساسیت و خارش را در زنان به وجود می آورد که می تواند آزاردهنده باشد. در حال حاضر به واسطه پیشرفت تجهیزات...

تاثیر بالا رفتن سن بر واژن

تاثیر بالا رفتن سن بر واژن

ظاهر واژن با بالا رفتن سن و سال و زایمان های متعدد دستخوش تغییر می شود و شاید این تغییر ظاهر، باعث ناراحتی برای بسیاری از زنان شود. شاید برایتان سوال پیش آید که چه تغییراتی در ناحیه واژن طبیعی است و چه تغییراتی غیر طبیعی است. اولین مورد که اهمیت بسیاری دارد این است که...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

fa_IRفارسی