معرفی لیزر زیبایی زنان در کنگره زنان و مامایی

معرفی لیزر زیبایی زنان در کنگره زنان و مامایی

معرفی لیزر زیبایی زنان در کنگره زنان و مامایی

دکتر خلیلی جراح زیبایی زنان و متخصص زنان یکی از سخنرانان در کنگره بین المللی زنان و مامایی می گوید : در زمانی که لیزر زیبایی زنان را استفاده می کردم باورهای اشتباهی در این باره وجود داشت . لیزر زنان یکی از کارآمدترین و کاربردی ترین در زمینه درمان زنان تبدیل شده است . من کارم رو با لیزر CO2 شروع کردم و حدود 2 سالی هست که از لیزر اربیوم نیز استفاده می کنم . این دو لیزر تفاوت هایی با هم دارند . لیزر ژولیت برای درمان بیماری های زنان ، بیماری های پوستی و برای زیبایی زنان استفاده می شود .بیماری هایی که می توان برای درمان از لیزر استفاده کرد شامل :
• SUI
• Laxity ( شلی واژن )
• پرولاپس واژن
• آتروفی واژن
• آتروفی ولو
• درمان VIN
• برداشتن VIN
• برداشتن پیش سرطان های سرویکس
• برداشت تومورهای ولو
افرادی که به Laxity دچار می شوند ، دیدگاهی که در این باره وجود دارد اینست که در آینده به سمت minimal invasive laser treatment می رویم و جراحی آخرین روش درمانی می باشد .
لیزر ژولیت با تکنولوژی اربیوم یگ می باشد که دارای طول موج 2940 که برای درمان واژینال Laxity ، آتروفی
خانم ها معمولا به این مشکل دچار می شوند و به همین خاطر در آینده به سمت استفاده از روش های minimal invasive laser treatment کشیده خواهیم شد، مواردی مانند تمرینات kegel. روش های جراحی، گزینه آخر خواهد بود.

 لیزر زنان یکی از کارآمدترین و کاربردی ترین در زمینه درمان زنان تبدیل شده است .برای کسب اطلاعات بیشتربا شرکت تجهیزات پزشکی مهرآشکار گستر شماره های 88961814 – 88955154 تماس بگیریدو به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

لیزر اربیوم (Erbium)

ژولیت، لیزری است که با تکنولوژی Erbium: YAG و با طول موج 2940 کار می کند. در ابتدای درمان با لیزر، این اعداد چندان اهمیتی ندارند. از لیزر در درمان laxity، atrophy و stress incontinence استفاده می شود.
اگر بخواهیم در مورد ژولیت بدانیم، ابتدا باید با سیر تکنولوژی ها آشنا شیم.
هندپیس های نسل اول، تنها مختص لیزرهای اولیه ای بودند که اثر non ablative داشتند. منظور از non ablative این است که لیزر به لایه های عمقی نفوذ نمی کند و اثر سطحی دارد.
نسل دوم که CO2 نیز جزء آن ها است، هندپیس های نسل دوم اند که ablative هستند، به این معنا که برای اثر گذاشتن بر روی عمق بافت، انرژی باید به صورت نفوذ لیزر باشد، نفوذ لیزر با نفوذ حرارت فرق دارد. در CO2 به نفوذ لیزر نیاز داریم.
نسل سوم، هندپیس های ablative و non ablative را شامل می شوند، و ژولیت جزء هندپیس های نسل سوم می باشد. لیزر ژولیت با طول موج 2940، نسل ششم لیزر اربیوم است و لیزرهای اربیوم زیادی در دنیا استفاده می شود.
ژولیت، نیازی به بی حسی ندارد، بسیار سریع و بدون درد انجام می شود، فاقد خونریزی است و احتمال بروز عفونت نیز وجود ندارد. اثر اولیه این لیزر بسیار قوی بوده و کلاژن سازی به تدریج آغار خواهد شد.

ویژگی هندپیس های لیزر اربیوم

• سر اصلی ژولیت که لیزر از آن بر روی بافت ساطع می شود، داخل محفظه شیشه ای قرار دارد و دیگر جای نگرانی در خصوص ایجاد خط بر روی این قسمت وجود ندارد، که خود ویژگی بسیار مهمی است. لیزر داخل اسپکولوم قرار می گیرد، هر چه لیزر باریک تر باشد و یا اسپکولومی وجود نداشته باشد، برای بیماران به خصوص بیماران مبتلا به آتروفی قابل تحمل تر می باشد.
• هندپیس لیزر ژولیت یکبار مصرف می باشد که در بین لیزرهای زیبایی زنان این ویژگی وجود ندارد . این ویژگی از لحاظ بهداشتی دارای اهمیت زیادی است و برای بیمارانی که حساس می باشند مناسب است .
• اسپکولوم لیزر نیازی به چرخش داخل واژن نیست که برای بیمار ایجاد درد کند فقط به صورت اوپتیک می چرخد .
• لیزر اربیوم بیشترین میزان جذب آب را دارد که یک مزیت محسوب می شود . زیرا از آب برای گرم کردن بافت استفاده می شود که در نهایت منجر به جوانسازی بافت پوست در ناحیه مورد نظر می شود. میزان جذب اربیوم 15 برابر بیشتر از CO2می باشد . زیرا اربیوم ایمنی بالایی دارد در نتیجه آسیب کمتری به بافت وارد می کند. حرارت لایه به لایه به پوست وارد می شود به همین جهت پوست دچار سوختگی نمی شود.
• طول موج اربیوم نزدیک به طول موج آب می باشد . به همین جهت اربیوم می تواند سلول های آب را تحریک کند و باعث ایجاد اکسیژن واکنشی در بافت شود که در ترمیم بافت می تواند موثر باشد .
• شدت انرژی لیزر به Ablative – non – Ablative آن بستگی دارد . Ablation بودن بافت می تواند در عمق نفوذ و تاثیر لیزر اثر بگذارد . لیزرهای کنونی مانند CO2دارای Ablation صفر می باشد بدین معنا که لیزر از بافت اصلا عبور نمی کند . ولی در اربیوم لیزر از بافت عبور می کند .
• حرارات اربیوم بالاست ولی پوست را نمی سوزاند . این خاصیت بخصوص در جوانسازی پوست موثر است . لیزر ژولیت نه تنها باعث سوختگی پوست نمی شود بلکه بعد از لیزر نیز عوارض جا گذاشتن لک یا سیاه شدن پوست ایجاد نمی شود .
• لیزر ژولیت بدون درد می باشد زیرا Ablation بوده و گرما به عمق بافت نمی رسد .
• از این لیزر برای درمان بیماری لیکن اسکلروزیس استفاده می شود .
• لیزر ژولیت می تواند با ایجاد گرمای معادل 350 درجه باعث ترمیم بافت شود .
• از آنجائیکه ناحیه واژینال مرطوب می باشد و این لیزر جاذب آب می باشد بعد از اتمام کار ، اسکار و سوختگی در پوست ایجاد نمی کند . به همین جهت دارای ایمنی بالایی است .
• این دستگاه از لحاظ ظاهری نیز مناسب است . فضای کمی را می گیرد و مهم تر از همه ایمن می باشد .

مطالب مرتبط

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت

بهترین روش برای لیفت صورت در دوران جوانی ، پوست صورت ما معمولاً صاف و سفت است. با افزایش سن ، اثرات قرار گرفتن در معرض آفتاب ، گرانش زمین و استرس و ... در چهره ما نشان داده می شود. از بین رفتن کلاژن و الاستین باعث خشک شدن ، نازک تر شدن و کاهش قابلیت کشش در پوست می...

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت

درمان بی اختیاری ادرار با لیزر ژولیت بی اختیاری ادرار یکی از مشکلات شایع زنان است. روش های درمانی مختلفی برای این عارضه وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به روش درمانی با لیزر ژولیت اشاره ای داشته باشیم. امروزه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر باعث نیاز کم تر به جراحی...

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS

لیفت صورت با نخ APTOS با بالا رفتن سن و سال شاهد شل شدن بافت های صورت می شویم که با روش های مختلف درمانی مانند جراحی لیفت صورت، لیفت ابرو و لیفت گردن می توان به بهبود ظاهر کمک کرد. استفاده از نخ های لیفت APTOS که دارای خار های زاویه دار در یک سمت با لبه های تیز است،...

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + پنج =

fa_IRفارسی