انتخاب برگه

دستگاه MCL31 Dermablate

بالا رفتن سن با آثار پیری در پوست خود را نشان می‌دهد و زیبایی ظاهری را تحت تاثیر قرار می‌دهد. روش‌های گوناگونی برای جوانسازی پوست وجود دارند که بهترین و موثرترین آن لیزر است. انواع دستگاه لیزر جوانسازی پوست در رفع مشکلات پوستی مانند چین و چروک، خطوط، افتادگی و… موثر هستند و پوست شاداب و جوانی را به شما هدیه می‌دهند. دستگاه لیزر جوانسازی از کاربردی‌ترین تجهیزات در کلینیک‌های زیبایی و پزشکی محسوب می‌شود و از جدیدترین و محبوب‌ترین متدهای حال حاضر جهت جوانسازی پوست است. در ادامه همراه ما باشید تا با انواع دستگاه‌های لیزر جوانسازی پوست بیشتر آشنا شوید

چگونگی جوانسازی پوست با دستگاه لیزر جوانسازی و مزایای آن

دستگاه‌های لیزر جوانسازی با تولید پرتو‌های لیزر و تابش آنها به پوست باعث تحریک تولید کلاژن می‌شوند. پرتوهای لیزر با نفوذ به لایه زیرین پوست و بدون آسیب رسیدن به بافت‌های دیگر تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند و لایه‌های پیر و آسیب‌دیده را از بین می‌برند. لیزر نه تنها برای زیبایی بلکه برای درمان مشکلات پوستی به کار می‌رود و چین و چروک‌ها و ضایعات پوستی را از بین می‌برد. لیزر روشی ایمن و کم تهاجمی در جوانسازی پوست است و درد و ناراحتی به همراه ندارد.

همچنین این روش تنها در ۳۰ دقیقه الی ۲ ساعت انجام می‌شود که بستگی به عوامل گوناگون مانند نوع پوست، نوع بیماری و شدت آن دارد. درمان چین و چروک، افزایش استحکام و روشن شدن پوست، رفع جای جوش، آکنه، سوختگی و زخم، رفع خطوط دور چشم، دهان و پیشانی، رفع ترک‌های پوستی، درمان آسیب‌های ناشی از آفتاب‌سوختگی، عدم نیاز به جراحی و بیهوشی و نداشتن دوران نقاهت طولانی از مهم‌ترین مزایای دستگاه لیزر جوانسازی پوست هستند

چگونگی جوانسازی پوست با دستگاه لیزر جوانسازی و مزایای آن

انواع دستگاه لیزر جوانسازی پوست

دستگاه‌های لیزر جوانسازی پوست بسیار متنوع هستند و این سوال برای کاربران پیش می‌آید که کدام دستگاه برای آنها بهتر است. هر یک از دستگاه‌ها تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند و با طول موج متفاوتی کار می‌کنند. انواع لیزرهای جوانسازی پوست عبارتند از

دستگاه لیزر فرکشنال

دستگاه لیزر فرکشنال

لیزر co2 فرکشنال از جدیدترین لیزر جوانسازی پوست شناخته می‌شود که طی سال‌های اخیر به محبوبیت زیادی دست پیدا کرده است. این دستگاه از بهترین متدهای زیبایی جهت جوانسازی و شادابی پوست به شمار می‌رود و بدون نیاز به جراحی انواع مشکلات پوستی را درمان می‌کند. این لیزر با تابش پرتوها به لایه‌های زیرین پوست تولید کلاژن را تحریک کرده و باعث به تعویق انداختن آثار پیری پوست می‌شود.

درمان مشکلات ناشی از آفتاب‌سوختگی، کاهش و رفع چین و چروک‌ها، از بین بردن خطوط ریز و عمیق، از بین بردن چربی و کیست‌های زیر پوستی و رفع جای زخم و جای جوش از مهمترین کاربردهای این لیزر هستند. همچنین لیزر co2 رنگ و بافت پوست را بهبود می‌بخشد و باعث می‌شود پوست درخشان و شفاف‌تر جلوه کند. این دستگاه بین ۲۰ تا ۴۵ دقیقه به لیزر جوانسازی پوست می‌پردازد و بستگی به نوع آسیب دارد. در نهایت برای کاهش درد و ناراحتی از بی‌حسی موضعی در ناحیه تحت درمان استفاده می‌شود و خطری برای بیماران ندارد.

تنها ممکن است پس از لیزر قرمزی و تورم به وجود آورد که پس از چند ساعت از بین می‌روند. برای جوانسازی پوست با لیزر co2 فرکشنال به ۳ الی ۴ جلسه درمانی نیاز است، البته این دستگاه قادر است در یک جلسه خال‌های صورت را از بین ببرد. این دستگاه نه تنها برای صورت بلکه برای بخش‌های مختلف بدن مانند دست و گردن مناسب است و مشکلات پوستی را درمان می‌کند. لیزر co2 فرکشنال به‌عنوان دستگاه لیزر جوانسازی واژن نیز به کار گرفته می‌شود و مشکلاتی مانند چین و چروک واژن، آتروفی واژن، شل‌شدگی واژن و… را برطرف می‌کند

دستگاه لیزر اربیوم

دستگاه لیزر اربیوم

از موثرترین و بهترین دستگاه لیزر جوانسازی می‌توان لیزر اربیوم را نام برد که تاثیر زیادی در شادابی پوست دارد. در این روش کلاژن‌سازی تحریک می‌شود و انعطاف پوست افزایش پیدا می‌کند. به دستور پزشک میزان انرژی و عمق نفوذ لیزر اربیوم مشخص می‌شود و بدون آسیب رساندن به بافت‌های سالم مشکلات پوست را از بین می‌برد. کاهش چین و چروک، درمان مشکلات ناشی از آفتاب‌سوختگی و آلاینده‌های محیطی، یک‌رنگ کردن سطح پوست، از بین بردن خطوط اطراف دهان، چشم و نواحی حساس و لیفت پوست از کاربردهای لیزر اربیوم هستند.

امکان لایه‌برداری عمیق پوست توسط این دستگاه وجود دارد و در یک جلسه می‌توانید به نتایج دلخواه برسید. افرادی که پوست تیره دارند بهترین کاندید برای استفاده از لیزر اربیوم هستند؛ چرا که پوست آنها روشن‌تر و یکنواخت‌تر خواهد شد. لیزر اربیوم بافت‌ها و سلول‌های مرده را از بین می‌برد و فرصت را برای رشد سلول‌های جدید فراهم می‌کند. همچنین ترک‌های ناشی از بارداری، جای جوش و زخم و لکه‌های مقاوم به درمان را از بین می‌برد. نتایج ابتدایی لیزر اربیوم پس از یک هفته قابل مشاهده هستند و پس از ۴ الی ۶ ماه نتایج نهایی را می‌توانید مشاهده کنید.

دستگاه لیزر جوانسازی - لیزر آر اف فرکشنال

دستگاه لیزر جوانسازی – لیزر آر اف فرکشنال

یکی از موثرترین و جدیدترین دستگاه لیزر جوانسازی پوست لیزر آر اف فرکشنال است که می‌تواند بسیاری از مشکلات پوستی را درمان کند. کاهش چین و چروک، رفع جوش و آکنه، رفع جای زخم و کاهش علائم پیری از مهمترین کاربردهای این لیزر هستند. لیزر آر اف فرکشنال برای افرادی که پوست تیره دارند تاثیر بیشتری خواهد داشت و نیازی به دوران نقاهت ندارد. به طوری که حداکثر با شرکت در چهار جلسه درمانی می‌توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. این دستگاه با ترکیب فرکانس رادیویی و سوزن‌های کوچک به لایه‌برداری پوست می‌پردازد و با افزایش تولید کلاژن و الاستین نواقص پوستی را درمان می‌کند.

دستگاه لیزر هایفوتراپی

دستگاه لیزر هایفوتراپی

از روش‌های موثری که در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی برای جوانسازی پوست استفاده می‌شود هایفوتراپی است. در این روش انرژی فراصوت به طور متمرکز و با شدت بالا به عمق پوست نفوذ پیدا می‌کند و با ایجاد گرما سلول‌های آسیب‌دیده را از بین می‌برد. در نتیجه آثار پیری را کاهش داده و باعث جوانسازی صورت و بدن می‌شود. با توجه به نوع آسیب و شدت آن به ۱ الی ۶ جلسه درمانی با هایفوتراپی برای جوانسازی نیاز است و هر جلسه بین ۳۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشد. دوره نقاهت هایفو نسبت به لیزرهای دیگر کوتاه‌تر است و فرد بلافاصله می‌تواند فعالیت‌های روزمره خود را از سر بگیرد. هایفو با افزایش تولید کلاژن سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و باعث رشد مجدد سلول‌های پوستی می‌شود. برای استفاده از این روش باید از بی‌حسی استفاده شود؛ زیرا ممکن است حین لیزر درد و ناراحتی خفیف به وجود آورد.

لیزر کیوسوئیچ

دستگاه لیزر جوانسازی کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ از دستگاه‌های لیزر پیشرفته است که تاثیر فوق‌العاده‌ای در جوانسازی پوست دارد. این لیزر با دو طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر به رفع مشکلات پوستی مانند لکه‌های پوستی، رفع خال، چین و چروک و جای جوش می‌پردازد. طول موج‌های این لیزر بالا هستند، به همین دلیل کاربردهای فراوانی را به خود اختصاص می‌دهد. لیزر کیوسوئیچ برخلاف دستگاه لیزر جوانسازی خانگی بسیار پیشرفته است و تنها پزشکان حاذق می‌توانند با آن کار کنند.

این دستگاه پالس‌های بسیار کوتاه و پرانرژی را به عمق پوست ارسال کرده و در مدت زمان بسیار کوتاه مشکلات پوستی را درمان می‌کند. به طوری که اشعه لیزر توسط رنگدانه‌ها جذب می‌شود و بافت پوست بهبود پیدا می‌کند. درمان منافذ باز پوست، درمان کک مک، درمان لکه‌های لنتیگو، بهبود ضایعات عروقی و درمان چروک‌های سطحی از دیگر کاربردهای این دستگاه هستند. همچنین دوره نقاهت لیزر کیوسوئیچ بسیار کوتاه است و از کم عارضه‌ترین روش‌های جوانسازی پوست شناخته می‌شود.

دستگاه لیزر موهای زائد دایود

دستگاه لیزر جوانسازی – لیزر دایود

از دیگر دستگاه‌های لیزر پیشرفته می‌توان لیزر دایود را نام برد که از فناوری روز برخوردار است و علاوه بر جوانسازی پوست به لیزر موهای زائد کمک می‌کند. این لیزر از قدرت بسیار بالا برخوردار بوده و سلول‌های آسیب‌دیده پوست را ترمیم می‌کند. در واقع با لیزر دایود زیبایی و شادابی پوست برمی‌گردد، چرا که لیزر دایود دارای طول موج بین ۸۰۰ تا ۸۱۰ نانومتر است و کاربرد فراوانی دارد. این لیزر دارای پالس یکنواخت است و از ایمنی بالا برخوردار بوده و نور را به قسمت‌های عمیق پوست نفوذ می‌دهد. این دستگاه مجهز به سیستم خنک‌کننده است و حین لیزر سطح پوست را خنک می‌کند. درمان لکه‌های قهوه‌ای، حذف تاتو و رفع ضایعات عروقی از جمله کاربردهای لیزر دایود هستند. این ویژگی‌ها باعث شده قیمت دستگاه لیزر جوانسازی پوست دایود نسبت به مدل‌های دیگر بیشتر باشد.

دستگاه لیزر موهای زائد الکساندرایت

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت از دیگر دستگاه‌های محبوب و شناخته شده برای جوانسازی پوست است که با تحریک تولید کلاژن آثار پیری را از بین می‌برد. این دستگاه با تولید مقادیر زیاد گرما موجب انعقاد خون می‌شود و در نتیجه باعث سفت شدن و بهبود بافت و رنگ پوست خواهد شد. این دستگاه در مدل‌های مختلف تولید می‌شود که لیزر الکساندرایت کندلا از محبوب‌ترین آنها است.

انرژی لیزر با طول موج ۷۵۵ نانومتر و در محدوده نور مادون قرمز منتشر می‌شود و دقت بسیار بالایی دارد. درمان طیف وسیعی از بیماری‌های پوستی، نیاز به تعداد جلسات درمانی کم، عدم بروز عوارض جانبی جدی، پوشش دادن نواحی بزرگی از پوست و سرعت بالا در درمان از مهمترین مزایای لیزر هستند.

دستگاه لیزر C&B

دستگاه لیزر جوانسازیلیزر C&B

لیزر سی اند بی از دستگاه‌های پیشرفته است که با بهره‌گیری از تکنولوژی لیزر فرکشنال مانع از بروز علائم اولیه پیر شدن پوست می‌شود. رابط کاربری این دستگاه بسیار آسان است و با نفوذ به لایه‌های بالایی پوست سلول‌های آسیب‌دیده را از بین می‌برد و پوست را جوان به نظر می‌رساند. این دستگاه از دو طول موج مختلف تشکیل شده و هندپیس اورجینال آن دارای طول موج ۱۴۴۰ نانومتر است. در نتیجه با نفوذ عمقی به لایه‌های پوست کلاژن‌سازی را تحریک کرده و منافذ باز پوست را درمان می‌کند. برای استفاده از این لیزر از کرم بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و لیزر حدود ۴۰ دقیقه روی پوست می‌ماند.

لیزر اسکارلت

از دیگر دستگاه‌های لیزر جوانسازی پوست که محبوبیت زیادی در بین کلینیک‌های زیبایی و درمانی دارد لیزر اسکارلت است. این لیزر در جوانسازی پوست بسیار موثر است و از روش‌های فرکانس رادیویی و میکرونیدلینگ استفاده می‌کند. اسکارلت از جدیدترین متدهای جوانسازی پوست به شمار می‌رود و مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار دارد.

رفع لکه‌های صورت، درمان جوش‌ها، لیفت پوست و درمان منافذ پوست از جمله کاربردهای این لیزر هستند و می‌توان به جای جراحی لیفت صورت از آن استفاده کرد این دستگاه مجهز به سوزن‌های ریز است که با هدایت به زیر پوست فرکانس رادیویی را به لایه‌های پوست ارسال می‌کند و عوارض بسیار کمی دارد. ماندگاری جوانسازی پوست با لیزر اسکارلت بین ۶ تا ۱۲ ماه بوده و تعداد جلسات آن بسته به نوع و میزان مشکل پوستی متفاوت است.

قیمت دستگاه لیزر جوانسازی

دستگاه‌های لیزر جوانسازی انواع گوناگونی دارند و هر کدام با کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها توسط برندهای مختلف تولید می‌شوند که از نظر نوع خدمات و کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند. قیمت دستگاه لیزر جوانسازی صورت از موارد مهمی است که هنگام خرید باید مدنظر قرار دهید. با توجه به نوسانات موجود در بازار و بالا رفتن قیمت دلار قیمت دستگاه‌های لیزر مدام در حال تغییر هستند و نمی‌توان قیمت دقیقی برای آن ارائه داد. خرید دستگاه لیزر جوانسازی باکیفیت و موثر روشی مناسب برای سرمایه‌گذاری است و هر چقدر برای آن هزینه کنید در بلندمدت به نفعتان خواهد بود. دستگاه لیزر جوانسازی خانگی با لیزرهای مطبی از اختلاف زیادی در قیمت برخوردار هستند و اگر به دستگاهی با قیمت اقتصادی نیاز دارید از خرید لیزرهای خانگی غافل نشوید.

fa_IRفارسی