انتخاب برگه

HELIOS II

شرکت سازنده : LaserOptek

کشور سازنده : کره جنوبی / Korea

Helios II اولین لیزر Fractional Q – Switched Nd:Yag تولید شده در دنیا می‌باشد که توانست تاییدیه FDA آمریکا را اخذ نماید و به دلیل کیفیت بالای خود، بیشترین سهم بازار در درمان ضایعات پیگمانته را به خود اختصاص دهد.
یکی از قابلیت های مهم این دستگاه توزیع یکسان انرژی( Flat Top Beam ) در تمامی ناحیه تحت درمان است. با این تکنولوژی دیگر نگرانی پزشکان از عوارض رایج ناشی از استفاده از این نوع لیزر، نظیر هیپرپیگمانتاسیون و هیپوپیگمانتاسیون رفع می شود.
یکی دیگر از نوآوری‌های شرکت Laseroptek که Patent این شرکت می‌باشد، استفاده از تکنولوژیDOE ( Difraction Optical Element ) در هندپیس Fractional آن است. با این تکنولوژی، عوارض ناشی از عدم توزیع یکنواخت انرژی حذف می‌گردد.
با هندپیسCollimator این دستگاه به دلیل عدم همگرایی و واگرایی لیزر خروجی می‌توان بدون نیاز به تماس هندپیس با پوست درمان نواحی وسیع را با سرعت بالا انجام داده و از آن به طور ویژه برای جوان‌سازی و کربن‌تراپی استفاده نمود.
1- این لیزر از نوع حالت جامد و از خانواده لیزرهای Nd-YAG با طول موج 1064 نانومتر می باشد. کاربرد خاص لیزرهای کیوسوئیچ، برداشتن تاتو و پیگمانهای پوستی می باشد. این لیزر دارای پیک جذبی در هموگلوبین خون است، بنابراین هموگلوبین خون انرژی بیشتری را نسبت به بافتهای اطراف جذب می کند و رگهای خونی می توانند بدون ایجاد صدمه به پوست انعقاد یابند.
2- لیزر KTP: این لیزر از نوع حالت جامد و با طول موج 532 نانومتر می باشدکه از کریستال پتاسیم تیتانیل-فسفات تشکیل شده است که سبب دو برابر کردن فرکانس لیزرها می شود. کریستال ktp با بیم تولید شده توسط لیزر Nd:Yag در تماس قرار می گیرد که سبب دو برابر کردن فرکانس Q-Switched می شود و باعث تولید نور سبز رنگ در محدوده نور مرئی می شود. بیشترین جذب این نوع لیزر در هموگلوبین می باشد.
3- اولین و مهمترین علت انتخاب این دستگاه ما Reference هایی هستند که در سراسر ایران درحال استفاده از این دستگاه می باشند و تمامی این عزیزان در نظرسنجی های انجام شده درارتباط با کیفیت دستگاه HELIOS II رضایت خود را از عملکرد و نتایج بدست آمده بر روی بیماران اعلام کرده اند.
4- توزیع یکسان انرژی در تمامی ناحیه تحت تشعشع (flat top beam)
یکی از قابلیت های مهم این دستگاه flat top beam بودن آن است. با این تکنولوژی دیگر نگرانی پزشکان از عوارض رایج ناشی از استفاده از لیزر، نظیر هایپرپیگمانتاسیون و هیپوپیگمانتاسیون رفع می شود زیرا عوارض ذکر شده زمانی اتفاق می افتند که توزیع انرژی در اشعه خروجی به صورت گوسی (gaussian) باشد. در زیر سخت افزار منجر به این تکنولوژی را مشاهده می‌کنیم.
درشکل زیر تفاوت در توزیع انرژِی در اشعه خروجی را ملاحظه می‌کنید:5- استفاده از تکنولوژی (DOE (Diffraction Optical Element در هندپیس Fractional:
این تکنولوژی منحصر به فرد که در دو محصولHELIOS II و LOTUS II شرکت Laser Optek به کار رفته است یکی دیگر از نوآوری‌های شرکت LASEROPTEK بوده که patent این شرکت می‌باشد. یکی از مشکلات موجود در هندپیس های فرکشنال دستگاه‌های گوناگون با تکنولوژی‌های دیگر(میکرولنز) این است که MTZ های ایجاد شده دارای انرژی یکسانی نبوده و بنابراین انرژی یکسان به تمامی نواحی تحت درمان نمی رسد .DOE یا Diffraction Optical Element تکنولوژی است که به موجب آن MTZ ها(Micro Thermal Zone) دارای انرژی کاملا یکسان می باشند و لذا عوارض ناشی از عدم توزیع یکنواخت انرژی حذف خواهد شد. این تکنولوژی با استفاده از پدیده پخش نور به گونه ای نور لیزر را پخش می‌کند که این اشعه ها در نقاط خاص مورد نظر به هم می‌رسند و لذا شدت اشعه درهر MTZ حاصل جمع شدت اشعه در نقاط مختلف نور لیزر است. استفاده از این تکنولوژی در هندپیس Fractional موجب تولید 81 نقطه با انرژی یکسان شده و بنابراین انرژی یکسانی به تمام نقاط ناحیه تحت درمان می‌رسد.
6- دستگاه لیزر Fractional Q-switched ND:YAG ساخت کمپانی Laser Optek کره جنوبی دارای تاییدیه FDA آمریکا و CE اروپا و KFDA کره جنوبی, با دو طول موج1064 nm 532nm ,.
6-دارای ماکزیمم انرژی 1.2j در مد nm 1064 و 0.5j در مد 532 nm و2j در مد Quasi-long.
7-دارای ماکزیمم توان 10w در مد nm 1064 و توان 5wدر مد nm 532 و  20w در مد Quasi-long
8-با فرکانس 1 تا 10 هرتز و عرض پالس 10nsدر مد هایnm 1064 و nm 532 و عرض پالس sµ200 در مد Quasi-long .

Melasma

Tattoo Removal

Epidermal Pigmentry Lesions: Frackle, Lentigo, Cafe au lait spot

Nevus of Ota

Abnom

Improving Skin Tone

Soft Peeling

Contracts Large Pores

 
درخواست

موضوع

6 + 7 =

fa_IRفارسی
en_USEnglish fa_IRفارسی